Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

My decydujemy! My wygrywamy! Akcja profrekwencyjna Gminy Dywity!

07.07.2020

"MY DECYDUJEMY! MY WYGRYWAMY!" - to nazwa akcji profrekwencyjnej Samorządu Gminy Dywity, która ma na celu jak najliczniejszą frekwencję i udział mieszkańców w II turze wyborów prezydenckich w dniu 12 lipca 2020 roku. Akcję stworzył wójt Daniel Zadworny wspólnie z pracownikami UG Dywity.
- Zależy nam, żeby jak najwięcej osób skorzystało ze swojego obywatelskiego przywileju. No i chcemy też wesprzeć naszych strażaków w akcji "Bitwa o wozy"! - mówi wójt Daniel Zadworny. - Zresztą już w I turze nasi Mieszkańcy pokazali znakomitą, świadomą i obywatelska postawę, co przyczyniło się do uzyskania bardzo wysokiej frekwencji na poziomie 66,10%.
W II turze do współzawodnictwa i rywalizacji, która ma zapewnić jak najpowszechniejszy udział w wyborach, zachęcamy wszystkie nasze Sołectwa w ramach dziewięciu Obwodów Głosowań. ‼️ UWAGA‼️ Sołectwo/Sołectwa z Obwodu Głosowania, w którym frekwencja wyborcza będzie równa lub przekroczy 75% zostanie/zostaną nagrodzone kwotą 10 000 złotych! W rozwinięciu informacji plakat akcji, wytyczne oraz grafika z Obwodami Głosowania (obejmującymi teren 20 Sołectw naszej Gminy). Idźmy na wybory!

Galeria:

Pliki do pobrania: