Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Droga Gradki-Frączki zamknieta od godz. 7-16 w dniach 23/34 kwietnia!

22.04.2020

Uwaga! Ważna informacja dla użytkowników drogi Gradki- Frączki i pasażerów linii D3! Jak informuje wykonawca remontu tej drogi powiatowej, z powodu przebudowy przepustów droga na odcinku Gradki-Frączki będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów w czwartek i piątek 23/24 kwietnia w godz. od 7.00-16.00! Informujemy również, że autobusy linii D3 kurs z Dobrego Miasta godzina 11.55 i 15:35 oraz kurs z Pętli Ogrody 13.10 nie będzie zajeżdżał do miejscowości Frączki. Autobus będzie oczekiwał na odjazd zgodnie z rozkładem na przystanku Gradki Wieś. Za utrudnienia przepraszamy!
Jak informuje kierownik budowy tej ważnej inwestycji do tej pory wykonano wycinkę drzew i rowy, teraz będą przebudowywane trzy przepusty.
- Po majówce będziemy układać dwie asfaltowe warstwy wiążące na drodze, więc droga będzie zamknięta przez 7 dni, a pod koniec maja na czas układania warstwy ścieralnej asfaltu droga zostanie zamknięta na kolejne 2 dni - mówi Mariusz Kalinowski, kierownik budowy z firmy Drogomex z Pruszkowa. - Inwestycję chcemy zakończyć w połowie czerwca, choć termin obowiązujący nas w umowie to 15 listopada.
Koszt wykonania całej inwestycji to 1,8 mln zł. Połowę kwoty Powiat Olsztyński pozyskał od wojewody z Funduszu Dróg Samorządowych, a pozostałą połowę rozłożą między sobą po równo Powiat i Gmina Dywity.
- Na remont drogi z Gradek do Frączek wydamy około 460 tys. zł - mówi wójt Daniel Zadworny.

Galeria: