Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

EcoHarmonogram w Gminie Dywity, czyli bezpłatna aplikacja do odpadów

11.02.2020

Od poniedziałku 3 lutego w Gminie Dywity działa EcoHarmonogram, czyli bezpłatna aplikacja na telefon, dzięki której będziesz miał aktualny harmonogram odpadów w swoim telefonie. Już nie przegapisz terminu odbioru odpadów, bo telefon będzie Cię informował z wyprzedzeniem 1, 2 lub 3 dni (zależy jak wybierzesz)! To jednak nie wszystko, bo dzięki aplikacji będziesz miał informacje:
✅ o zmianie terminu wywozów,
✅ o działalności gminnego PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów) - jakie odpady i kiedy przyjmuje,
✅ co wrzucać, a czego nie do poszczególnych pojemników/worków,
✅ co zrobić z odpadami niebezpiecznymi,
✅ dzięki zainstalowanej wyszukiwarce odpadów mieszkaniec ma pod ręką odpowiedzi, gdzie powinien wyrzucić konkretny odpad,
✅ za pomocą aplikacji zgłosisz np. dzikie wysypisko śmieci, czy to, że firma nie odebrała odpadów zgodnie z harmonogramem,
✅ w aplikacji znajdziesz informacje na temat aktualnych stawek opłat za odpady, terminów płatności i numer rachunku do wpłat.
Aplikacja jest dostępna na systemy: Android, Windows Phone i Apple iOS. Zachęcamy serdecznie do korzystania! Filmowy instruktaż, jak zainstalować aplikację EcoHarmonogram i jak z niej skorzystać znajdziecie Państwo pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch?v=QBLNjM7aei0

Galeria: