Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Pierwsza drukarka 3D w gminnej placówce!

19.11.2019

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach wzbogacił się o pierwszą drukarkę 3D! I 5 programowalnych robotów edukacyjnych. A wszystko dzięki wspaniałym, kreatywnym młodym mieszkankom Oliwii Raźniewskiej i Anastazji Jusiel, które wymyśliły i zrealizowały nowatorski projekt ekologiczny w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w ogólnoświatowej kampanii koncernu Coca-Cola "Świat Bez Odpadów".

Młodym uczennicom podziękował wójt Daniel Zadworny.
- Jestem niezmiernie dumny, że to właśnie pomysł młodych mieszkanek Gminy Dywity został dostrzeżony wśród półtora tysiąca projektów społecznych zrealizowanych przez ponad 6 tys. uczniów i studentów z całej Polski - mówił podczas spotkania z dziewczynami wójt Daniel Zadworny. - Serdecznie gratuluję tak spektakularnego sukcesu!
Na szczególne uznanie i podziw zasługuje decyzja o przekazaniu konkursowej nagrody, czyli drukarki 3D i programowalnych robotów edukacyjnych Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Dywitach. Ten piękny gest umożliwi dywickim dzieciom zetknięcie się z ultranowoczesną technologią, tak trudno dostępną z dala od wielkich ośrodków naukowych. Wójt i Angelika Stawisińska, dyrektor Gok Dywity wręczyli w środę 13 listopada podziękowania i gratulacje oraz upominki Anastazji i Oliwii oraz Joannie Kitkowskiej, która opiekowała się naszymi zdolnymi mieszkankami. Wielkie brawa dla całej trójki!

Galeria: