Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zmiany w rozkładach linii 108 i 112 - Wszystkich Świętych!

28.10.2019

W związku z dniem Wszystkich Świętych w dniu 1 listopada na linii nr 108 i 112 będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy. Autobusy będą kursować do Dywity przez Słupy i Różnowo, dodatkowo w godzinach porannych i wieczornych z zajazdem do Kieźliny. Natomiast od 7.00 do 19.00 linia 117 będzie kursowała do pętli autobusowej w Dywitach.
Jednocześnie przypominamy, że jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w sąsiedztwie cmentarza w Dywitach nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zmiany będą obowiązywać od czwartku (31 października) od godziny 23:30 do soboty (2 listopada), do około godz. 4:00.
Cmentarz przy ul Wadąskiej (w Dywitach)
Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że w nocy z czwartku na piątek (z 31 października na 1 listopada) ulica Wadąska – od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do Kieźlin – stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej).
Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.
Wszystkie zmiany na stronie https://www.zdzit.olsztyn.eu

Pliki do pobrania: