Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Historyczne chwila - ruszyła Gminna Komunikacja Publiczna!

03.10.2019

Data 1 października 2019 roku przejdzie do historii Gminy Dywity! Od samego rana ruszyła gminna komunikacja publiczna, której organizatorem jest Gmina Dywity. Na trasę na liniach D1, D2 i D3 wyruszyło 5 autobusów, w tym trzy nowe mini busy Karsan Jest zakupione przez gminę z projektu "Ekomobilny MOF".
- Jesteśmy pierwszą gminą wiejską na Warmii i Mazurach, która uruchomiła jako organizator gminną komunikację publiczną - mówi wójt Danel Zadworny. - Jednocześnie prosimy wszystkich pasażerów o wyrozumiałość w pierwszych dniach funkcjonowania komunikacji, bo nowego systemu uczymy się zarówno my, jak i operator.

Ważna informacja! Bilety miesięczne w cenie 40 zł - bilet ulgowy lub 80 zł - normalny w dniu dzisiejszym do kupienia w siedzibie firmy Inter Trans w Dobrym Mieście przy ul. Jana Pawła II 15, a w piątek 4 października uruchomiony w UG Dywity został tymczasowy punkt sprzedaży biletów w Dywitach. Bilety jednorazowe w cenie 1,50 zł - ulgowy i 3 zł - normalny do nabycia u kierowców. 

Galeria: