Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zwolnienie z podatku dochodowego dla Przedsiębiorców planujących inwestycje

10.09.2019

Wójt Daniel Zadworny i Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA serdecznie zapraszają przedsiębiorców z Gminy Dywity na spotkanie informacyjne na temat możliwości wsparcia inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
✅ Podczas spotkania omówione zostaną nowe, bardziej korzystne zasady i kryteria przydzielania najwyższej w skali kraju pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego - nawet do 70% wartości inwestycji.
✅ Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 września o godz. 13.00 w Gminnej Strefie Przedsiębiorczości (budynek firmy CS BUD).
✅ Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dn. 20 września na adres e-mail: informacja@ugdywity.pl
Aktualnie przedsiębiorcy mogą korzystać z pomocy publicznej oferowanej przez specjalne strefy ekonomiczne na terenie całej Polski (również na terenach będących własnością przedsiębiorstw, np. w aktualnie funkcjonującym zakładzie), a nie jak do tej pory wyłącznie na nieruchomościach objętych granicami specjalnej strefy ekonomicznej. Inwestycja może, ale nie musi być związana z utworzeniem nowego przedsiębiorstwa.

Galeria: