Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Rozbudowa szkoły w Dywitach w pierwszej szótce konkursu "Modernizacja roku'!

06.09.2019

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dywitach z budową obserwatorium astronomicznego w pierwszej szóstce ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku"! Uroczysta gala i ogłoszenie wyników tego prestiżowego konkursu odbyło się w czwartek 5 września na Zamku Królewskim w Warszawie. Dyplom i nominację finałową odebrał Waldemar Szydlik, sekretarz Gmina Dywity.

To spore wyróżnienie tym bardziej, że do konkursu zgłoszono 510 obiektów z całej Polski, a nominację do finału otrzymały 82 obiekty w 14 kategoriach - mówi Waldemar Szydlik. - My znaleźliśmy się w finałowej szóstce kategorii "Obiekty szkolnictwa". Warto podkreślić, że z Warmii i Mazur w finale był tylko jeszcze obiekt z Olecka.
„Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku” to najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, który promuje i wyróżnia najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji, czy adaptacji. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Warto wspomnieć, że trzy lata temu w najlepszej piątce konkursu znalazł się zmodernizowany stadion w Dywitach, a siedem lat temu wyróżnienie w finale otrzymała zrewitalizowana zabytkowa Stodoła w Dywitach, gdzie funkcjonuje targowisko wiejskie

Galeria: