Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Powiatowy Dzień Strażaka z medalami dla strażaków z Gminy Dywity

14.05.2019

Strażacy z Powiatu Olsztyńskiego, w tym z Gminy Dywity spotkali się w niedzielę 12 maja w Olsztynie, żeby uroczyście świętować Powiatowy Dzień Strażaka. W obchodach wzięli udział strażacy ochotnicy z całego powiatu oraz strażacy zawodowi z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie, a także władze regionalne, w tym wójt Daniel Zadworny. Podczas uroczystości nasi strażacy otrzymali aż 12 medali i wyróżnień za wzorową służbę.

Wydarzenie rozpoczęła msza święta w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie ulicami Kopernika, Mickiewicza i Głowackiego strażacy przemaszerowali w pododdziałach na plac Solidarności, gdzie zostały wręczone awanse, odznaczenia i medale.
- Jestem dumny, że aż 12 strażaków ochotników z jednostek OSP Gminy Dywity otrzymało wyróżnienia i medale za swoją wzorową służbę i zaangażowanie! - mówi wójt Daniel Zadworny. - Strażacy z żadnej innej gminy powiatu nie dostali więcej wyróżnień! To tylko potwierdza fakt, że dzięki naszym wspaniałym strażakom i strażaczkom z OSP Kieźliny, OSP Brąswałd, OSP Tuławki i OSP Spręcowo mieszkańcy naszej Gminy mogą się czuć bezpiecznie. Dziękuję!

Wyróżnieni strażacy:

➡️ Andrzej Olber (OSP Tuławki) – Złoty Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”.
➡️ Robert Barbara Kołosowski (OSP Kieźliny) – Srebrny Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”,
➡️ Dariusz Piątek (OSP Spręcowo) - Srebrny Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”,
➡️ Andrzej Kaniewski (OSP Spręcowo) - Srebrny Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”,
➡️ Marek Baranowski (OSP Spręcowo) – Brązowy Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”,
➡️ Robert Acewicz (OSP Spręcowo) - Brązowy Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”,
➡️ Joanna Baranowska (OSP Spręcowo) - Brązowy Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”,
➡️ Stefan Melnyk (OSP Tuławki) - Brązowy Medal „za Zasługi dla Pożarnictwa”,
➡️ Łukasz Dąbkowski (OSP Kieźliny) – Odznaka „Wzorowy Strażak”,
➡️ Marcin Czerniewicz (OSP Spręcowo) - Odznaka „Wzorowy Strażak”,
➡️ Karol Tkaczuk (OSP Tuławki) - Odznaka „Wzorowy Strażak”,
➡️ Arkadiusz Narbutowicz (OSP Tuławki) - Odznaka „Wzorowy Strażak”.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a wszystkim naszym strażakom dziękujemy za zaangażowanie i pasję wkładana w służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Dywity.

Galeria: