Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Lekkoatletyczne zmagania młodzieży z trzech gmin

14.05.2019

Wietrzna, ale słoneczna pogoda, świetna organizacja, sporo dobrych wyników i atmosfera sportowego święta - to wszystko towarzyszyło rozegranym w środę 9 maja na stadionie w Dywitach Międzygminnym Zawodom Lekkoatletycznym „Dywity-Rybno-Dobre Miasto”. W klasyfikacji drużynowej wygrała gmina Dobre Miasto przed Dywitami i Rybnem.  

Rywalizacja dzieci i młodzieży z trzech zaprzyjaźnionych gmin przebiegała w fantastycznym klimacie i zgodnie z zasadami fair play. Międzygminne zawody odbyły się po raz trzeci w historii. Wzięło w nich udział prawie 200 młodych sportowców. Po raz pierwszy w historii w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja gminy Dobre Miasto (753  punkty) przed Dywitami (722 punkty) i Rybnem (351 punktów), ale nie wyniki tu były najważniejsze, tylko aktywność i propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodych. Zawody uroczyście otworzył Daniel Zadworny, wójt Gminy Dywity, a przez cały czas ich trwania obecna była Sabina Robak, przewodnicząca Komisji Społecznej Rady Gminy Dywity, która dopingowała zawodników i wręczała im medale i nagrody wspólnie z Hanną Bem, kierownikiem Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie.
- Serce rośnie patrząc na tak duże zaangażowanie i wysiłek, wkładany przez młodych sportowców w sport  – mówi wójt Daniel Zadworny. – Cieszę się, że w zawodach na naszym pięknym stadionie wzięła udział tak duża liczba zawodników i zawodniczek.
Młodzież do dyspozycji miała ciepły posiłek w postaci pysznej zupy pomidorowej z kluseczkami, herbatę i wodę mineralną. Organizatorami zawodów byli: Gmina Dywity i GUKS Asy Dywity.

Galeria: