Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Nowe Włóki wygrały Gminny Turniej w Dwa Ognie!

11.04.2019

W sportowej rywalizacji w Tuławkach wzięły udział drużyny z 7 sołectw i prawie setka dzieci oraz  młodzieży. Dopisali też kibice, którzy głośno dopingowali zawodników i zawodniczki. – To były jubileuszowe, dziesiąte zawody i cieszy fakt, że udało się wyciągnąć sprzed komputerów i smartfonów tak dużo dzieciaków – komentuje Agnieszka Sakowska-Hrywniak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity.

Zawody w Tuławkach to stała pozycja w kalendarzu imprez sportowo-rekreacyjnych gminy Dywity. W sobotę 6 kwietnia w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Tuławkach stawiło się 8 zespołów reprezentujących 7 sołectw.
- Zależy nam, żeby do turnieju wciągać tez dziewczynki, stąd w regulaminie znalazły się odpowiednie zapisy – mówi Julian Wojgieniec, kierownik referatu sportu, transportu publicznego i bezpieczeństwa UG Dywity.
Ostatecznie po zaciętej rywalizacji zwyciężyła ekipa sołectwa Nowe Włóki przed Spręcowem, Ługwałdem i Różnowem 1. Na dalszych miejscach uplasowały się Sołectwo Tuławki, Frączki, Różnowo 2 i Sołectwo Barkweda. Wszystkim uczestnikom bez wyjątku należą się gratulacje i brawa. Każdy z zawodników biorących udział w turnieju otrzymał  nagrody w postaci piłek do siatkówki, organizatorzy zadbali też o wodę, banany i jabłka. Turniej zorganizowała Gmina Dywity, a sponsorami byli Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mirosław Czapliński i Andrzej Ejma.

Galeria: