Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Waldemar Szydlik nowym sekretarzem Gminy Dywity

04.01.2019

W wyniku postępowania konkursowego i rozmowy kwalifikacyjnej, w których wzięło udział pięciu kandydatów, Waldemar Szydlik z Ostródy uzyskał najwyższą liczbę punktów i został wybrany sekretarzem Gminy Dywity. Nowy sekretarz naszej gminy to doświadczony samorządowiec i urzędnik, który przez ostatnie 12 lat był sekretarzem Gminy Grunwald, a przez 8 lat pełnił tam również funkcje zastępcy wójta.

Gminę Dywity znałem i obserwowałem już wcześniej - przyznaje Waldemar Szydlik. - To gmina znana z dużych, nietuzinkowych inwestycji, sprawnego działania urzędu i tego, że jest w aglomeracji olsztyńskiej.
Waldemar Szydlik z wykształcenia jest nauczycielem, ukończył AWF Biała Podlaska, a także studia podyplomowe z administracji, zarządzania oświatą i informatyki. Jest absolwentem Akademii Liderów Samorządowych i od wielu lat ratownikiem ze złotą honorową odznaką WOPR. Nowy sekretarz Gminy Dywity jest także członkiem zarządu wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, w latach 1998-2006 był radnym Gminy Grunwald, a w kadencji 2002-2006 przewodniczącym rady Gminy Grunwald. Jego pasja jest sport i fotografia. Lubi uprawiać sporty wodne i zimowe, gra w siatkówkę, pływa. W Gminie Dywity będzie odpowiadał m.in. za pracę i funkcjonowanie UG Dywity. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Galeria: