Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Rekord frekwencji na V Gminnym Biegu Niepodległości!

20.11.2018

Dokładnie 745 osób wzięły udział w V Gminnym Biegu Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego, co jest absolutnym rekordem frekwencji! Organizatorom zabrakło numerów startowych, ale najważniejsze, że tak wielu mieszkańców gminy i gości radośnie oraz aktywnie świętowało 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Gminny Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego chyba na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Gminę Dywity.
- Świadczy o tym coraz większa frekwencja i popularność takiej formy świętowania niepodległości, jaką zaproponowaliśmy pięć lat temu – uważa Daniel Zadworny, wójt-elekt gminy Dywity. – Zbieramy sygnały, że tego dnia odwiedza nas też sporo mieszkańców Olsztyna i innych gmin.
Wydarzenie w Dywitach składało się z wielu uzupełniających się elementów. Było wzruszające wspólne śpiewanie hymnu o godz. 11.11, sam Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego, kąpiel Morsów Dywity z przyjaciółmi i wielką flagą, pyszne jedzenie z zupą gulaszową, żurkiem, kiełbaskami, pączkami i ciastem, ognisko, armata, bębniarze, rekonstruktorzy i szpital polowy.
- Czuć było pozytywne emocje i to, że jesteśmy wspólnotą – uważa Jacek Szydło, wójt gminy. – Usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego z tak wielu gardeł, to rzecz bezcenna.
Frekwencja przerosła najbardziej pozytywne szacunki organizatorów, a 600 numerów startowych rozeszło się na pniu, a dalsze 145 osób pobiegło bez numerów startowych. Bieg w kategorii mężczyzn wygrał Marcin Konieczny z Kieźlin, mistrz świata w triathlonie Ironman, a wśród kobiet Marta Chomik, zawodniczka GUKS ASY Dywity. Nie miejsca były tu jednak najważniejsze, a wspólne świętowanie Niepodległej i bycie razem. Dziękujemy wszystkim za obecność.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Dywity, LZS Dywity, OSP z terenu gminy, Gok Dywity, Morsy Dywity, Sołectwo Dywity, a sponsorami: Bujalski sp. z.o.o, CS BUD, Drukarnia Spręcograf i Stowarzyszenie Aktywne Dywity.

Galeria: