Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Daniel Zadworny nowym wójtem Gminy Dywity!

05.11.2018

Gmina Dywity ma nowego wójta! Został nim Daniel Zadworny, który w II turze wyborów samorządowych w dniu 4 listopada 2018 roku pokonał Henryka Pacha. Swój głos na Daniela Zadwornego oddało 3006 osób, co przekłada sie na 67,54 proc.. Z kolei poparcie dla Henryka Pacha wyniosło 1445 głosów, co stanowi 32,46 proc. Frekwencja wyborcza w gminie wyniosła 49,27%.
- Pragnę gorąco wszystkim Państwu podziękować za zaufanie, jakim mnie obdarzyliście. Dziękuję za każdy oddany głos. To wielka radość, a także zobowiązanie do wytężonej pracy na rzecz Naszej Gminy - mówi wójt-elekt Daniel Zadworny, którego mieszkańcy wybrali na 5-letnią kadencje 2018-2023. - Codziennie będę starał sie przekonać Państwa, że podjęliście dobrą decyzję. Do swojego programu ciężką pracą przekonywać chciałbym także tych mieszkańców, którzy nie oddali na mnie głosu.
Pełne wyniki wyborów, protokół Gminnej Komisji Wyborczej w Dywitach i wyniki głosowania na stronie Państwowej Komisji Wyborczej znajdziecie Państwo pod linkiem: www.bip.ugdywity.pl/10037/Wybory_Samorzadowe_2018/#

Galeria: