Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Budowa sali sportowej w Spręcowie

28.04.2010

Działka na której planowana jest inwestycja znajduje się we wsi Spręcowo w gminie Dywity, stanowi własność Gminy Dywity. Na terenie opracowania znajduje się budynek szkoły podstawowej składający się z dwóch obiektów – budynku parterowego z poddaszem użytkowym oraz „nowej” części, budynku dwukondygnacyjnego zrealizowanego ok. 10 lat temu.

Na terenie działki występuje wiele drzew liściastych i iglastych. Od strony drogi gminnej teren działki jest ogrodzony.
Na terenie działki znajduje się następująca infrastruktura techniczna – kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna ze zbiornikiem bezodpływowym, przyłącze wody, kabel oświetlenia terenu, oraz przyłącze energetyczne.
W ramach projektu w istniejącym pomieszczeniu magazynowym projektuje się węzeł sanitarny z szatnią dla osób niepełnosprawnych. W nowo projektowanej części zaplecza powstanie magazyn sprzętu sportowego, pokój nauczyciela z węzłem sanitarnym. Salę gimnastyczną zaprojektowano jako budynek parterowy w wysokości użytkowej 6m i wymiarach wewnętrznych 23,76 x 14,76 z widownią mobilną  - teleskopową dla ok. 150 osób. Salę sportową można podzielić na dwa boiska treningowe. Dostęp do Sali sportowej dla osób niepełnosprawnych poprzez budynek szkoły i istniejącą przy budynku pochylnię. Budynek parterowy, niepodpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej, z dachem dwuspadowym pokrytym blacho dachówką. W obiekcie posadzka sportowa, wentylacja mechaniczna wywiewna, sala wyposażona w sprzęt sportowy. Projekt obejmuje także wykonanie instalacji CO, wod-kan, instalacji elektrycznej, grawitacyjnej, wykonanie wentylacji mechanicznej wywiewnej.

  • Powierzchnia zabudowy Sali sportowej z zapleczem 444,29m2
  • Powierzchnia użytkowa rozbudowy 401,56m2
  • Powierzchnia użytkowa części istn. 127,29m2
  • Kubatura 3 828,60m2

W październiku 2010r. I etap budowy został zgłoszony do odbioru.

Galeria: