Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Koncert charytatywny dla Igorka z Różnowa

24.10.2018

Kochani mieszkańcy! Wielokrotnie pokazywaliście swoje wielkie i otwarte serca, które pomagały potrzebującym. Tym razem Waszego wsparcia potrzebuje mały Igorek, mieszkaniec naszej gminy! Już w sobotę 27 października Fundacja Aktywnej Rodziny i Grupa "fejsbukowa" Pozytywne Mamuśki z Olsztyna i Okolic, organizują od godz. 15.00 w Gok Dywity przy wsparciu wielu osób i instytucji „Koncert dla Igorka”! Główny cel to zebranie środków na rehabilitację malca. Do udziału w koncercie udało się namówić wielu artystów i twórców: Wiedźmuchy, strażaków, Stefana Brzozowskiego z Czerwonego Tulipana, Kids Rock, Tamarę Janicką i wielu innych. Zapraszamy do udziału!

Igorek ma bardzo rzadką chorobę genetyczną, która powoduje u niego m.in. porażenie czterokończynowe. Igor miał nigdy nie chodzić, dzięki determinacji rodziców zaczyna raczkować. Turnus rehabilitacyjny, 10-cio dniowy dla chłopca to koszt 1500 zł. Do tej pory rodzice walczyli z chorobą samodzielnie. Dobre duszyczki z naszej gminy postanowiły wesprzeć ich w tej trudnej walce organizując koncert. Do udziału w koncercie udało się namówić wielu artystów i twórców: Wiedźmuchy, strażaków, Stefana Brzozowskiego z Czerwonego Tulipana, Kids Rock, Tamarę Janicką i wielu innych (szczegóły na plakacie). Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wziąć udział w wydarzeniu, bądź podzielić się fantem na licytację zapraszamy do kontaktu 516 737 941. Można też wesprzeć Igorka wysyłając sms lub wpłacając darowiznę na konto widoczne na plakacie. Zapraszamy do udziału!

Galeria: