Asfaltowy dywanik do osiedla w Ługwałdzie

04.10.2018

Cierpliwi mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych po prawej stronie DK51 w Ługwałdzie doczekali się dywanika asfaltowego na odcinku od drogi krajowej do osiedla. Mieszkańcy kilka razy wnioskowali do Gminy Dywity o budowę drogi. W ubiegłym roku po opadach droga była praktycznie nieprzejezdna, dlatego w grudniu 2017 roku gmina wykonała jej odwodnienie. W tym roku został wykonany projekt i dokumentacja techniczna drogi, niestety z powodu trudnej sytuacji na rynku masy bitumicznej, pierwsze postępowanie na jej wykonanie, ogłoszone w czerwcu 2018 zostało nierozstrzygnięte. Drugie podejście okazało się skuteczne i ponad 100 mieszkańców może się cieszyć z nowej drogi zbiorczej do osiedla.