Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zapraszamy na bezpłatne badania wad postawy u dzieci!

04.10.2018

Gminny Ośrodek Zdrowia i Gmina Dywity zapraszają serdecznie na bezpłatne badania wad postawy i kończyn dolnych u dzieci. Badania odbędą się w sobotę 6 października w godz. od 10.00-14.00 w ośrodku zdrowia przy ul. Jeżynowej 16 w Dywitach. Badanie trwa około 10 minut, zapisy na konkretną godzinę pod nr tel.: 89 511 94 26. Uwaga! Potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego dziecka. (jej formularz można pobrać w rozwinięciu informacji) Co ważne, badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne! Będzie wykonane za pomocą specjalistycznego urządzenia KINEOD, które pozyskuje obraz w 3D za pomocą podczerwieni (nie ma więc potrzeby wykonywania badania metodą RTG!).

Badanie wykonają fizjoterapeuci z ośrodka zdrowia, którzy omówią ich wyniki z rodzicami i wskażą dalszą drogę postępowania (ćwiczenia, czy wizytę w poradni specjalistycznej). Dzień wcześniej, czyli 5 października badania zostaną zainaugurowane o godz. 14.00 w gabinecie pielęgniarki w szkole w Dywitach.
- Badania będą kontynuowane sukcesywnie przez kolejne kilka miesięcy - mówi Beata Ostrzycka, dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia w Dywitach. - Zgody na badania będą rozdawane przez nauczycieli w klasie w każdej szkole. Jak uzbieramy kilkadziesiąt zgód od rodziców, to pojedziemy wtedy do konkretnej szkoły, czy to w Bukwałdzie, Tuławkach, Spręcowie, czy Frączkach.

Galeria:

Pliki do pobrania: