Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Piąte urodziny letniego kina w Gadach z niespodziankami!

26.07.2018

Po raz kolejny zapraszamy na Letnie Kino pod Gwiazdami w Gadach. Tym razem w niedzielny wieczór 29 lipca  organizatorzy wyświetlą wzruszającą, ale i wielu miejscach zabawną historię opowiedzianą w filmie pt. „Jutro będziemy szczęśliwi” w reżyserii Hugo Gelina. W roli głównej znany z „Nietykalnych” Omar Sy. Jako że to piaty rok funkcjonowania Kina pod Gwiazdami, to organizatorzy przygotowali kilka atrakcji i niespodzianek m.in. tort, dobrą kawę, czy popcorn. Dlatego spotkanie rozpocznie się już o godz. 17.00 Zapraszamy!

Z racji tego, że to już piąty rok funkcjonowania Letniego Kina pod Gwiazdami w Sołectwie Gady organizatorzy przygotowali na niedzielną projekcję kilka atrakcji.  Po pierwsze, proponują spotkanie jeszcze przed seansem tj. ok. godziny 17.00. w niedzielne popołudnie. Na spotkaniu zaparzona zostanie dobra kawa z ekspresu zakupionego niedawno na potrzeby Sołectwa. Do kawy będzie tort urodzinowy Kina Letniego. Dla najmłodszych dodatkowo przygotowany zostanie oczywiście popcorn.
- Spodziewamy się także przesyłki, która uczyni oglądanie filmów w plenerze bardziej komfortowym – mówi tajemniczo Alicja Antosiak, sołtys Gadów. - Ale o tym w niedzielę na miejscu…  Zachęcamy do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia.

Galeria: