Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Bajkowe rzeźby z kamienia nad Jeziorem Dywickim

02.07.2018

Gmina rozpoczęła zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Dywickim od niespodzianki dla najmłodszych. Przy ścieżce wokół jeziora stanęło siedem sporych, kamiennych rzeźb zwierząt i stworzeń wodnych, które nawiązują do bajek Jana Brzechwy. Nad jeziorem są: ryba, żółw, bóbr, ślimak, rak, żaba i kaczka. Pomysł z rzeźbami pozytwnie przyjęli mieszkańcy.
 

Żeby jeszcze uatrakcyjnić jezioro szczególnie dla najmłodszych już teraz przy ścieżce ustawiliśmy siedem sporych, kamiennych  rzeźb nawiązujących do bajek Jana Brzechwy i przedstawiających stworzenia związane z wodą - mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. - Jest ślimak, żółw, rak, kaczka, bóbr, czy żaba. Kończymy też gruntowe połączeniem ścieżki wokół jeziora z nowym, asfaltowym traktem pieszo-rowerowym, który powstał przy DK 51.
Autorem rzeźb jest Andrzej Wołkowicki, a przyjechały one z warsztatu kamieniarskiego Leszka Centkowskiego z Dywit. I już przez pierwszy weekend zdążyły spodobać się mieszkańcom.
- Wow! Piękne! Ciekawe czy szybko je ukradną lub zniszczą? Póki co cieszymy się, że jeszcze są. Super pomysł i że komuś się chce. Brawo! – to komentarz jednego z mieszkańców w mediach społecznościowych gminy.
Były też kolejne opinie.
- Pięknie, oby rozwinęły się jak krasnale we Wrocławiu – to kolejny głos z dyskusji.
Właśnie mniej więcej w rejonie obecnej alejki bajkowych rzeźb planowana jest też plaża dla dzieci oraz początek kładki edukacyjnej przez jezioro.

 

Galeria: