Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Młodzież z Ukrainy spędzi wakacje w Gminie Dywity

28.06.2018

Z dużą radością wójt Jacek Szydło powitał w środę 27 czerwca w Tuławkach 22-osobową grupę młodzieży ukraińskiej z zaprzyjaźnionej Gminy Hołowyn. Po rocznej przerwie znowu możemy gościć w Gmina Dywity młodych przyjaciół, którzy spędzą na Warmii, ale także w innych miejscach swoje 2-tygodniowe wakacje. Program jest atrakcyjny, a młodzieży z Ukrainy będą towarzyszyć rówieśnicy z Tuławek.  

Podczas uroczystego przywitania obecna była też młodzież ze Szkoły Podstawowej w Tuławkach, która spędzi najbliższe dwa tygodnie ze swoimi rówieśnikami. A program pobytu jest bardzo atrakcyjny, zaplanowano m.in. gry i zabawy sportowe, poznawanie swoich kultur, wyjazdy na basen, do parku trampolin, spływ kajakowy, kino, czy wycieczkę do Galindii i Trójmiasta.
- Cieszę się, że możemy ponownie Was gościć u siebie i liczę, że dobrze wypoczniecie i zaprzyjaźnicie się z naszą młodzieżą - mówił wójt Jacek Szydło, który wręczył młodzieży plecaki, czepeczki i drobne gadżety, które przydadzą się podczas wycieczek.
Sam otrzymał piękny ukraiński chleb, a uczniowie z Tuławek również otrzymali drobne upominki.
Gmina Hołowyn to niewielka gmina wiejska, w której zamieszkuje ponad 3 tysiące osób. Największym pracodawcą jest kopalnia bazaltu, który trafia rozkruszony jako budulec na drogi i wykonuje się z niego lokalne pamiątki. Gmina Dywity współpracuje partnersko z ukraińskim przyjacielem od 2013 roku. Pobyt w Polsce jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz środkom z budżetu gminy.

 

 

Galeria: