Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Dziewczyny zgarnęły wszystkie stypendia Fundacji „Prymus”

28.06.2018

Świetnie się uczą, pięknie grają, tańczą, śpiewają, są uzdolnione w naukach przyrodniczych i sportowo – mowa o siedmiu uczennicach ze szkół w Gminie Dywity, które zostały stypendystkami Fundacji „Prymus”. Wyróżnione dziewczyny mogły wybrać nagrodę w wysokości 2 tys. zł lub laptop. Swoje umiejętności zaprezentowały podczas spotkania z przedstawicielami Fundacji i Jackiem Szydło, wójtem Gminy Dywity.

Stypendystki wraz z rodzicami spotkali się z przedstawicielami Fundacji 22 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Gminy Dywity w celu podpisania umów. Obecni byli także dyrektorzy szkół, wójt Jacek Szydło oraz Henryka Bochniarz – założycielka Fundacji „Prymus” i przewodnicząca Rady Fundacji. Aby zostać laureatem Fundacji „Prymus”, uczniowie musieli mieć średnią minimum 5.00 oraz osiągnięcia co najmniej na szczeblu pozaszkolnym. Każda z siedmiorga stypendystek, gdyż w tym roku są to same dziewczyny, mogła wybrać nagrodę w wysokości 2 tys. zł z przeznaczeniem na rozwijanie swoich zainteresowań bądź laptop. Laureatki podczas spotkania nie tylko opowiadały o swoich talentach i zainteresowaniach oraz o planach na przyszłość, ale również swoje talenty zaprezentowały. Uczestnicy spotkania mieli więc okazję wysłuchać pięknie zagranego utworu na skrzypcach, posłuchać śpiewu oraz zobaczyć prezentacje ze zdjęciami i filmami.
- Gratuluję serdecznie wszystkim laureatkom i życzę dalszego rozwijania swoich pasji – mówił Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – W tym roku dziewczyny nie dały szans chłopakom i to one zgarnęły całą pulę nagród.

W tym roku laureatami Fundacji „Prymus” zostali następujący uczniowie:
- Wiktoria Przęczek (Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach),
- Hanna Sieluk (SP Dywity),
- Marta Joanna Chomik (SP Spręcowo),
- Oliwia Joanna Suchecka (SP Bukwałd),
- Anna Monika Skórzyńska (SP Dywity - gimnazjum),
- Małgorzata Strzelec (Szkoła Podstawowa w Tuławkach),
- Patrycja Antosiak (SP Tuławki – gimnazjum).

Galeria: