Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Dywity najbardziej roztańczone w regionie!

18.06.2018

Wspaniałe umiejętności akrobatyczne, piękna choreografia i układy, a wszystko wykonane z gracją i elegancją - tak było na rozegranym w sobotę 16 czerwca w Dywitach IV Turnieju Tańca Sportowego Cheerleaders o Puchar Wójta Gminy Dywity. Na parkiecie zatańczyło 230 dzieci i młodzież z Dywit, Tuławek, Spręcowa, Słup, Bukwałdu oraz Olsztyna i Sząbruka. Turniej zorganizowała Olsztyńska Szkoła Cheerleaders SOLTARE, a finansowo wydarzenie wsparła Gmina Dywity

W sobotę 16 czerwca Dywity były stolicą tańca sportowego w regionie! A wszystko za sprawą IV Turnieju Tańca Sportowego Cheerleaders o Puchar Wójta Gminy Dywity, w którym zatańczyło 230 tancerek i tancerzy. Podczas prezentacji zespołów oceniana była synchronizacja, wyraz artystyczny, energia i poziom trudności choreografii. Sędziami turnieju były Kinga Kokot i Katarzyna Kołaczek - wielokrotne Mistrzynie Polski i Europy Cheerleaders , a także Magdalena Przyborowska- Świderska - trener główny od akrobatyki i gimnastyki zespołów zaawansowanych SOLTARE.
Turniej jak co roku był barwny i z cudowną atmosferą, ale w tym roku sędziowie oraz organizatorzy  zwrócili uwagę na niesamowity rozwój i progres gminnych zespołów. Choreografie drużyn z roku na rok są coraz trudniejsze i dodatkowo rozbudowane o elementy gimnastyki  i akrobacje powietrzne.
Turniej otworzył pokaz srebrnych i brązowych medalistek tegorocznych Mistrzostw Polski Cheerleaders z zespołu Soltare Team i Soltare Mini z Olsztyna trenowanych przez trenerki głowne i założycielki Stowarzyszenia tańca Sportowego  SOLTARE - Patrycję Wieczorek i Natalię Wasiak. Dziewczęta mogły pokazać jak wygląda profesjonalny wymiar cheerleadingu. Zawodniczki : Emilia Brewka, Oliwia Zając oraz Oliwia Suchecka z Bukwałdu oraz Aleksandra Mazur ze Słup - jeszcze rok temu stawiały swoje pierwsze taneczne kroki z gminnych zespołach cheerleaders, a dziś są reprezentantkami SOLTARE na najważniejszych imprezach cheerleaders w Polsce.

Wyniki turnieju:

1. kategoria dzieci przedszkolne
I. Stars Sząbruk - trener Monika Pukis
II. Soltare Kids Olsztyn - trener Anna Zakrzewska
III. Dywity Basic - trenerzy Klaudia Ziemba i Agnieszka Rybicka

2. kategoria dzieci
I. Bukwałd Mini - trener Patrycja Wieczorek
II. Tuławki 1 - trener Anna Zakrzewska
III. Spręcowo Mini - trener Natalia Wasiak

3. kategoria junior młodszy do 10 roku życia
I. Dywity Mini - trenerzy Klaudia Ziemba i Natalia Wasiak
II. Soltare Kids Elite Olsztyn - trener Anna Zakrzewska
III. Soltare Słupy - trener Klaudia Rutka

4. kategoria junior młodszy pow. 10 roku życia
I. Soltare Mini Pom Olsztyn - trenerzy Patrycja Wieczorek i Natalia Wasiak
II. Soltare Mini Basic Olsztyn - trenerzy Patrycja Wieczorek i Natalia Wasiak
III.Tuławki 2 - trener Anna Zakrzewska

5. kategoria junior
I. Dywity junior - trenerzy Klaudia Ziemba i Agnieszka Rybicka
II. Cheerleaders Bukwałd - trener Patrycja Wieczorek
III. Cheerleaders Spręcowo - trener Natalia Wasiak
IV. Tuławki 3 - trener Anna Zakrzewska

 

Galeria: