Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Rekordy frekwencji na Gminnym Dniu Dziecka w Dywitach

11.06.2018

Gorąca, radosna, rodzinna i wspaniała atmosfera towarzyszyła największej i najwspanialszej imprezie plenerowej w gminie Dywity, jaką jest co roku Gminny Dzień Dziecka, który odbył się w niedzielę 10 czerwca. Atrakcji było mnóstwo, żar lał się z nieba, na scenie wystąpili znakomici artyści, a frekwencja wyniosła kilka tysięcy osób!

Jak szacują organizatorzy, czyli Gmina Dywity i Gok Dywity przez sześć godzin trwania imprezy przez stadion w Dywitach przewinęło się kilka tysięcy mieszkańców gminy, ale też gości z Olsztyna i okolic.
- Pogoda nam wyjątkowo dopisała w tym roku, a do dobrej frekwencji przyczynił się pewnie fakt, że w niedzielę większość sklepów było zamkniętych – przypuszcza Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Inną sprawą jest to, że udało się przygotować atrakcyjny program, który spodobał się tym młodszym, jak i tym starszym mieszkańcom.
Nieco starsza młodzież z największą uwagą czekała na koncert muzycznej gwiazdy, czyli Lanberry, która stanęła na wysokości zadania i dała razem z zespołem 70-minutowy energetyczny koncert z bisami. Nie zabrakło w nim największych hitów popularnej wokalistki. Młodsi przez cały dzień szturmowali wielki park rozrywki i zabaw z dmuchańcami. Kolejki były spore, ale po odstaniu kilku do kilkunastu minut, każdy mógł wejść na ściankę wspinaczkową, pojeździć seagwayem, czy zjechać ze zjeżdżalni i pograć w mega piłkarzy. Sporą popularnością cieszył się też tor z modelami wyścigowymi, animacje dla najmłodszych, fotobudka, koło fortuny z nagrodami oraz stoiska gastronomiczne. Wsród rodziców, czyli obecnych 30- i 40-latków furorę zrobił występ zespołu „Fasolki” z Warszawy, który pojawił się ze słynna Ciotką Klotką (Ewa Chotomska) i Panem Tik Takiem. Rodzice wspominali swoje dzieciństwo i śpiewali wspólnie z zespołem takie przeboje, jak: „Mydło wszystko umyje”, „Każdy ma jakiegoś bzika”, czy „Szczotka, pasta”. 
Na podkreślenie zasługuje fakt, że dzięki organizatorom oraz licznym sponsorom uczestnicy Dnia Dziecka mogli korzystać z większości atrakcji za darmo. Wśród najmłodszych rozdanych zostało ponad 600 lodów, które ufundowała firma CS BUD. Ponadto organizatorzy rozdysponowali też 500 porcji darmowej grochówki i 800 butelek wody mineralnej.
- Przyjeżdżamy do Dywit na Dzień Dziecka z Olsztyna i nie możemy się nadziwić, jak wspaniale można zorganizować taką imprezę – mówi pani Joanna z Olsztyna, która zawitała do Dywit z dwójką dzieci i mężem.
Z dobrej strony na scenie pokazały się też młode talenty z gminy: Studio Wokalne Tatiany Krakowskiej, grupy taneczne GOK: „Smerfiki”, „Jump” i „Just Dance”, Teatr Katarynka z widowiskiem muzyczno-animacyjnym, gminne grupy Cheerleaders i Studio Piosenki GOK. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Dywity oraz Gok Dywity.

Sponsorzy Gminnego Dnia Dziecka w Dywitach:
CS-BUD Dywity, Bujalski sp. z o.o. Dywity, PHU Gracja Olsztyn, GOM Dywity, ZUTiK Wadąg, Eurogaz-Bombi Słupy, Agro Helena Dywity, Chmieliński Development, Budowlaniec Warmiński, Drukarnia Spręcograf, Sun Invest Sp. z o.o., Andpol Dywity, Restauracja Rukola Dywity, Bistro Kociołek, Stacja Paliw Emirr Dywity, Start-Agiz Turystyka Aktywna, Hotel Omega Olsztyn, Abram Beton, WBS Jonkowo, Spółdzielnia Agro Dywity, Majjwerr Catering.

 

 

Galeria: