Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

„Talizman”, czyli premiera nowej sztuki w Ługwałdzie

05.06.2018

Wieś Ługwałd zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Dywity na premierę nowej sztuki pod tytułem „Talizman”. – To komedia pokazująca jak niezbyt wierny mąż próbuje odzyskać diamenty zaszyte w talizmanie, które stracił w trakcie suto zakrapianych imprez z paniami do towarzystwa – wyjaśnia Bronisław Szatan, sołtys Ługwałdu, który jest reżyserem i scenarzystą przedstawienia. Premiera sztuki już w sobotę 9 czerwca o godz. 18.30 na scenie wiejskiej w Ługwałdzie.

Niezwykły teatr wiejski tworzony przez mieszkańców Ługwałdu pod „dyrygenturą” sołtysa Bronisława Szatana zaprasza na kolejną premierę. Tym razem będzie to komedia, żart sceniczny pod tytułem „Talizman”.  
- To historia o tym, jak niezbyt wierny mąż próbuje odzyskać diamenty zaszyte w talizmanie, które stracił w trakcie suto zakrapianych imprez z paniami do towarzystwa – wyjaśnia Bronisław Szatan, sołtys Ługwałdu, który jest reżyserem i scenarzystą sztuki.
Premiera przedstawienia odbędzie się na scenie wiejskiej w Ługwałdzie w sobotę 9 czerwca o godz. 18.30. Aktorami w ługwałdzkim teatrze są mieszkańcy. W „Talizmanie” zagrają: Małgorzata Obara-Gołębiewska, Teresa Ulatowska, Anna Morawska, Anna Orzoł, Mirosław Hycza, Artur Smekla, Wojciech i Michał Olszewscy i debiutant: Marek Dudaniec. Po zakończeniu spektaklu przewidziano integracje i grilla w dobrej cenie.   

Galeria: