Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Wodrol rozpoczął budowę wodociągu Dywity-Ługwałd

17.05.2018

Ruszyła budowa wodociągu na odcinku ul. Grzybowa-Dywity-Ługwałd o długości około 2,5 km. To część strategicznej inwestycji, która pozwoli przełączyć największe miejscowości Gminy Dywity, czyli Dywity z Osiedlem Sterowców, Różnowo, Ługwałd, Redykajny i Brąswałd na dobrą jakościową wodę z Olsztyna.

Inwestycję realizuje firma Wodrol z Dywit. Obecnie trwa zgrzewanie rur PE, a od czwartku 17 maja na plac budowy wjedzie koparka. Rury zostaną ułożone na głębokości 1,7 metra. Drugi etap inwestycji, czyli budowa wodociągu z Dywit do Różnowa o łącznej długości około 2,7 km ma się rozpocząć w czerwcu. Wykonawcą będzie również firma Wodrol. Łączna wartość budowy wodociągów na odcinkach: Dywity-Ługwałd i Dywity-Różnowo to 2,9 mln zł. Co ważne, Gmina Dywity wspólnie z miastem Olsztyn i Gminą Gietrzwałd pozyskała na poprawę gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji olsztyńskiej 50% dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Z kolei za budowę magistrali wodociągowej z Olsztyna w ciągu alei Wojska Polskiego do granicy Gminy Dywity na rzece Wadąg odpowiada Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Olsztyna. PWiK ma już podpisaną umowę z wykonawcą tej inwestycji i przekazał jej plac budowy. Właściwe prace budowlane mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Galeria: