Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Gminny Konkurs Recytatorski we Frączkach

10.05.2018

Wzruszająco, mądrze i radośnie - tak było we wtorek 8 maja podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Agnieszka Frączek - dzieciom" w szkole filialnej we Frączkach. W konkursie wzięły udział najmłodsze dzieci z klas 0-III z placówek oświatowych z terenu Gminy Dywity. Konkurs był połączony ze spotkaniem autorskim z pisarką dziecięcą Agnieszką Frączek. Dzieci pięknie recytowały utwory pisarki, a wykonania oceniało jury w składzie: Katarzyna Kropidłowska, aktorka z Teatr Jaracza Olsztyn, Mariola Soroka, dyrektor Szkoła Podstawowa w Tuławkach i Jadwiga Orzołek, animatorka Gok Dywity.

Po burzliwych naradach wyniki konkursu prezentują się następująco:

- kategoria O-I:
I miejsce - Julia Jończyk, Szkoła Podstawowa w Bukwałdzie,
II miejsce - Dawid Kamiński, SP Frączki,
III miejsce - Hania Bil - Szkoła Podstawowa w Dywitach.

- kategoria II-III:
I miejsce - Aleksandra Mazur, NSP Słupy,
II miejsce - Magdalena Lech - NSP Słupy,
III miejsce - Przemysław Klimek, SP Frączki,
wyróżnienie: Maciej Sapała-Fedorowicz, SP Tuławki.

Organizatorem konkursu była Szkoła Filialna z Frączek, a sponsorami Fundacja "Pomocna Dłoń" Wipasz S.A., Bujalski Sp z o o i Bank Zachodni WBK.Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników oraz organizatorów.

Galeria: