Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Firma Wnortex wybuduje ścieżkę z Dywit do Różnowa

11.05.2018

Umowa z wykonawcą II etapu budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa została  podpisana! Dokument opiewa na kwotę 3,7 mln zł z czego 85 procent stanowi dofinansowanie unijne z projektu na poprawę ekomobilności w Gminie Dywity. Wykonawcą ścieżki ze starego Różnowa do Dywity o długości 3 kilometrów została firma WnorteX z Owidza w województwie pomorskim. Ta sama firma wygrała też przetarg na realizację I etapu budowy ścieżki Dywity-Różnowo na kilometrowym odcinku od tzw. nowego Różnowa do starego Różnowa.

Roboty na pierwszym odcinku budowy ścieżki ruszą w najbliższy poniedziałek 14 maja, a termin zakończenia I etapu to koniec sierpnia 2018. Z kolei realizacja II etapu budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Dywit do Różnowa rozpocznie się na początku 2019 roku, bo w bieżącym roku między Dywitami i Różnowem firma Wodrol będzie układała najpierw nowy wodociąg. Termin zakończenia II etapu budowy ścieżki to zgodnie z podpisaną umową jesień 2019. Firma WNORTEX wykonywała zlecenia polegające na budowie dróg i chodników m.in. dla miasta Starogard Gdański, gminy Pszczółki, gminy Bobowa, Zarządu Dróg Powiatowych w Starogardzie Gdańskim, a ostatnio wygrała kilka przetargów w naszym regionie.

Galeria: