Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Święto królowej sportu w Dywitach

11.05.2018

Wspaniała pogoda, świetna organizacja, mnóstwo rekordów życiowych i atmosfera sportowego święta - to wszystko towarzyszyło rozegranym 9 maja na stadionie w Dywitach Międzygminnym Zawodom Lekkoatletycznym "Dywity-Rybno-Dobre Miasto". Rywalizacja dzieci i młodzieży z trzech zaprzyjaźnionych gmin przebiegała w fantastycznym klimacie i zgodnie z zasadami fair play. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Gmina Dywity (836 punktów) przed Dobrym Miastem (556 punktów) i Rybnem (431 punktów), ale nie wyniki tu były najważniejsze, tylko aktywność i propagowanie zdrowego stylu życia wśród młodych.

Zawody uroczyście otworzył Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity, a przez cały czas ich trwania obecna była Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity, która dopingowała zawodników i wręczała im medale i nagrody. Trójmecz zakończył oficjalnie Daniel Zadworny, zastępca wójta Gminy Dywity. Młodzież do dyspozycji miała ciepły posiłek, herbatę i wodę mineralną. Organizatorami zawodów byli: Gmina Dywity, GUKS Asy Dywity i LZS Dywity. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Galeria: