Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Ostatnie pożegnanie księdza Anicentego Murawskiego

11.04.2018

Tłumy parafian, mieszkańców gminy Dywity, gości, przedstawicieli duchowieństwa i rodzina uczestniczyło w poniedziałek 9 kwietnia w Brąswałd w ostatniej drodze księdza prałata Anicentego Murawskiego, który przez 47 lat był proboszczem parafii pw. św. Katarzyny w Brąswałdzie. – Był wspaniałym księdzem i człowiekiem – mówią parafianie.

Mszę świętą celebrował arcybiskup Jerzy Górzyński, metropolita warmiński. Kościół w Brąswałdzie był wypełniony po brzegi ludźmi, którzy zetknęli się na swojej drodze z niezwykłym księdzem i człowiekiem, jakim był Anicenty Murawski. Ksiądz Murawski pełnił funkcję proboszcza w Brąswałdzie przez 47 lat od 1963 do 2010 roku i dał się poznać jako kapłan o otwartym sercu na potrzeby swoich parafian.  Jak mówią parafianie dawny proboszcz nigdy nie odmówił pomocy, był zawsze blisko ludzi i ich spraw. Ukochał Brąswałd ponad wszystko.
- O tym jakim wspaniałym był księdzem i człowiekiem świadczy fakt, że przez 47 lat był proboszczem w Brąswałdzie - mówi Wojciech Tomaszewski, prezes OSP Brąswałd. - To ewenement w kościele katolickim.
Długoletni proboszcz brąswałdzki został pochowany na cmentarzu parafialnym w swoim ukochanym Brąswałdzie. Spoczywaj w pokoju!

Posługa księdza Murawskiego:
- wikariusz parafii pw.: św. Anny w Sztumie (1958), św. Jana Chrzciciela w Piszu (1958-1959), św. Wojciecha w Nidzicy (1959-1961), św. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim (1961-1962)
- administrator parafii pw. św. Marii Magdaleny w Leginach (1962-1963)
- długoletni proboszcz parafii pw. św. Katarzyny w Brąswałdzie (1963-2010)

Galeria: