Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Inwestycje w edukację przedszkolaków

04.04.2018

Bezpłatne zajęcia z angielskiego, robotyki, przedsiębiorczości, a także zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych – to krótka charakterystyka dwóch projektów, z których przez najbliższe dwa lata będą korzystać przedszkolaki z Kieźlin, Tuławek, Słupów, Frączek i Bukwałdu. Gmina w partnerstwie z Ośrodkiem Mediacji „Porozumienie” pozyskała 700 tys. zł unijnych pieniędzy na ich realizację.

Inwestowanie w nowoczesną infrastrukturę społeczną i edukację dzieci oraz młodzieży, to priorytety władz gminy Dywity. Od 2016 roku w Dywitach funkcjonuje zmodernizowany stadion lekkoatletyczny z najlepszą jakościowo w okolicy niebieską bieżnią z tartanu. Na ukończeniu jest rozbudowa szkoły w Dywitach, gdzie powstaje obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, tarasem i windą. Dzieci i młodzież szkolna mają zapewnioną szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych. Teraz przyszedł czas na przedszkolaki. Gminie w partnerstwie z Ośrodkiem Mediacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej „Porozumienie"” w Olsztynie udało nam się pozyskać prawie 700 tys. zł dofinansowania unijnego na dwa ciekawe i rozwijające projekty dla przedszkolaków z miejscowości Kieźliny, Słupy, Tuławki, Frączki i Bukwałd.
- Inwestycje w edukację najmłodszych, to najlepsza lokata kapitału – uważa Jacek Szydło, wójt gminy Dywity. - Za zdobyte środki zakupione zostanie nowoczesne wyposażenie, pomoce dydaktyczne, a przedszkolaki będą miały przez 2 lata bezpłatne zajęcia z angielskiego, robotyki, przedsiębiorczości, czy programowania z TIK. Dodatkowo szkolenia przejdą też wychowawcy.
To jednak nie wszystko, bo w przygotowaniu jest też projekt dla przedszkola i nowych oddziałów przedszkolnych w Dywitach, który zakłada również zakup wyposażenia, pomocy dydaktycznych i sfinansowanie dodatkowych zajęć dla dzieci.

 

Galeria: