Gminny Dzień Sołtysa w Dywitach

13.03.2018

Aż 16 spośród 20 sołtysów przybyło na zaproszenie wójta Jacka Szydło na Gminny Dzień Sołtysa, który odbył się w poniedziałek 12 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Dywity. Była to dobra okazja do podziękowania za pełną pasji i zaangażowania pracę sołtysów na rzecz integracji społeczności lokalnych.

Awaria lampy, pomysł na ciekawe zajęcia w świetlicy, czy naprawa drogi – to tylko kilka z ogromnego katalogu spraw z jakimi do swoich sołtysów zwracają się na co dzień mieszkańcy. To właśnie sołtysi są na pierwszej „linii frontu” i to do nich w pierwszej kolejności z problemami, wnioskami i nierzadko niełatwymi sprawami zgłaszają się mieszkańcy.
- Śmieję się czasami, że jesteśmy do dyspozycji przez cała dobę, jak służby ratownicze – mówi Krzysztof Kulas, sołtys Spręcowa. – Ale to rzeczywiście fakt, że cały czas jesteśmy pod telefonem i do dyspozycji ludzi.
W poniedziałek 12 marca wójt zaprosił wszystkich 20 sołtysów na Gminny Dzień Sołtysa do sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dywitach.
- Składam Wam wszystkim serdecznie życzenia z okazji święta i podziękowania za zaangażowanie oraz czas poświęcony w sprawowaniu zaszczytnej funkcji sołtysa – mówił wójt Jacek Szydło. - Dziękuję za integrowanie mieszkańców swojej wsi, za podejmowanie  ważnych działań i dotychczasową współpracę z samorządem gminnym. Chciałbym złożyć wyrazy uznania i szacunku za wytężoną pracę.
Wójt wręczył wszystkim sołtysom osobiste podziękowania i upominki w postaci ciepłych polarów z nadrukowanym logo Gminy Dywity i napisem „Sołtys”. Podczas uroczystości nie zabrakło okolicznościowego tortu. W części artystycznej z koncertem akordeonowym wystąpił utalentowany Julian Wilk, uczeń Szkoły Podstawowej w Spręcowie i Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach.