Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Uczniowie z Tuławek kodują i programują

09.02.2018

Pomoce dydaktyczne za 6 tys. zł, inspirujące zajęcia z kodowania i programowania oraz twórczo spędzony czas – to wszystko zyskali uczniowie i Szkoły Podstawowej w Tuławkach dzięki udziałowi w projekcie „Zaprogramuj przyszłość“.  

Dokładnie 40 uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Tuławkach w drugim tygodniu ferii uczestniczyło w zajęciach w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość“ z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przy partnerstwie Fundacji Orange oraz Mistrzów Kodowania. Zajęcia odbywały się w 4 grupach, co dało możliwość zindywidualizowanej pracy każdego uczestnika. Uczniowie w formie zabawy i doświadczeń; rozwijali kompetencje społeczne w zakresie komunikacji i współpracy, rozwijali logiczne myślenie i koncentrację, poznawali sens kodowania i dekodowania. Układali skrypty w aplikacji Scratch, tworzyli własne gry komputerowe, programowali roboty Dasch i Dot, badali przwewodnictwo prądu z wykorzystaniem aplikacji i zestawu Makey Makey. Do realizacji projektu szkoła otrzymala matę edukacyjną, roboty oraz tablety. Zajęcia będą kontynuowane w bieżącym roku szkolnym w formie zajęć pozalekcyjnych.

Galeria: