Centrum Nauki Kopernik z interaktywną wystawą w Dywitach!

06.02.2018

Szyfry, kula plazmowa, łamigłówki i wyścigi kulek – to zaledwie kilka eksponatów z interaktywnej wystawy Centrum Nauki Kopernik, która w ramach projektu Naukobus odwiedzi w dniach 19-20 lutego Dywity. Będzie dostępna w Szkole Podstawowej w Dywitach, w której powstaje obserwatorium astronomiczne.

Najmłodszych, ale również tych starszych mieszkańców Gminy Dywity, czeka już wkrótce wielka przygoda z nauką. W dniach 19-20 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dywitach pojawi się Naukobus, objazdowa wystawa interaktywna Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. A podczas wystawy dostepnych będzie prawie 20 interaktywnych eksponatów do eksperymentowania i zaskakującego doświadczania nauki. Będzie można przetestować m.in. uwięzioną piłkę, wirujące kszesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie, czy trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała.  Zwiedzającym towarzyszyc będą trzej edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik, którzy pomogą zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżą zjawiska naukowe. Szkoła w Dywitach nie przez przypadek będzie gospodarzem wystawy.
- To nasza innowacyjna i nowoczesna placówka, w której już za kilka miesięcy ruszy obserwatorium astronomiczne – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – To szkoła z dwujęzycznymi oddziałami, która jest ciekawa nowinek oraz wiedzy matematyczno-fizycznej podanej w interesujący sposób.
Wystawa będzie dostępna głównie dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Dywity, ale w poniedziałek 19 lutego w godz. od 16.00-18.00 będą ją mogły odwiedzić wszyscy chętni. Wstęp jest wolny! Wystawa przyjedzie do Dywit dzięki współpracy gminy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które finansuje wystawę. W ciągu godziny - ze względów bezpieczeństwa i komfortu zwiedzania - wystawę może odwiedzić 60 – 70 osób.

Wystawa podróżuje po Polsce w ramach projektu Naukobus, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku trafi do 160 małych miejscowościach w całej Polsce.