Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Umowa na dofinansowanie utworzenia ośmiu stref dla rodziny podpisana!

26.01.2018

Wójt Jacek Szydło i skarbnik gminy Teresa Kuptel podpisali w poniedziałek 22 stycznia z wicemarszałkiem Marcinem Kuchcińskim i członkiem zarządu województwa, Sylwią Jaskulską umowę na dofinansowanie kwotą ponad 63 tys. zł projektu „Utworzenie strefy dla rodziny w miejscowościach Gminy Dywity”. Tym samym w 8 miejscowościach naszej gminy: Barkwedzie, Dąbrówce Wielkiej, Dągach, Frączkach, Gradkach, Rozgitach, Spręcowie i Tuławkach powstaną strefy rekreacyjne z takim sprzętem, jak: ławka z pedałami, stojak na rowery, stacja naprawy rowerów, stolik do gry w szachy i grill.

Teraz ruszy procedura przetargowa i wybór wykonawcy, a same strefy maja być gotowe do wakacji 2018 roku. Przyznana przez Zarząd Województwa pomoc za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania  „Warmiński Zakątek” pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Gmina Dywity dołoży do niego również około 36 tys. zł z własnego budżetu. Całość projektu opiewa więc na kwotę prawie 100 tys. zł.

Fot: Archiwum wicemarszałek Sylwii Jaskulskiej

Galeria: