Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Bezpieczne ferie 2018, czyli festyn edukacyjny dla uczniów

10.01.2018

Około 80 uczniów klas czwartych ze szkół podstawowych z terenu Gminy Dywity wzięło udział w festynie edukacyjno-prewencyjnym "Bezpieczne ferie 2018", który odbył się w środę 10 stycznia nad Jeziorem Limajno. Na plaży uczniowie mogli spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci dowiedziały się mnóstwo na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

Uczestnicy festynu oglądali specjalistyczne pokazy z użyciem poduszkowca Anakonda, sań lodowych, dowiedzieli się też, jak udzielać pierwszej pomocy, czy jak bronić się przed nieznanym, agresywnym psem. Zdobytą wiedzę dzieci mogły sprawdzić podczas konkursów, w których nagrodami były m.in. gadżety i odblaski. Każdy z uczestników otrzymał też ciepły poczęstunek i gorącą herbatę. Każdego roku inicjatywa Policji, Straży Pożarnej, Powiatu Olsztyńskiego, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, przy dużym wsparciu logistycznym nadleśnictw oraz władz poszczególnych gmin powiatu przyciąga dużą rzeszę dzieci i młodzieży. Dzięki temu ta cykliczna impreza przerodziła się w kampanię na rzecz bezpieczeństwa.

Galeria: