Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Orszak Trzech Króli we Frączkach i koncert kolęd Cantemusa w Dywitach

04.01.2018

Wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale i gości z Olsztyna oraz okolic zapraszamy na dwa wydarzenia z okazji Święta Trzech Króli w najbliższą sobotę 6 stycznia. Około godz. 12.30 w kościele w Dywitach odbędzie się koncert kolęd Zespołu Wokalnego Cantemus, a o godz. 14.00 we Frączkach wyruszy Orszak Trzech Króli.

To będzie już drugi koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Cantemus! Poprzedni, który odbył się w grudniu w Gok Dywity cieszył się dużym zainteresowaniem. Cantemus zaśpiewał pięknie kolędy polskie bardziej i mniej znane oraz kolędy ukraińskie. Tym razem chór pod batutą Krzysztofa Włodarskiego wystąpi w dywickim kościele pod. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w sobotę, 6 stycznia w Święto Trzech Króli zaraz po mszy świętej o godzinie 11:30 (przewidywane rozpoczęcie koncertu to godzina 12:30). Warto przyjść całymi rodzinami i pośpiewać z Cantemusem.

Orszak Trzech Króli we Frączkach
Parafia Rzymskokatolicka we Frączkach, Sołectwo Frączki oraz Stowarzyszenie „Nasza Wieś” z Frączek zapraszają serdecznie na trzeci Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godzinie 14:00 w sobotę 6 stycznia! Spotykanie uczestników orszaku na rozstaju dróg, na początku wsi, od strony Gradek. Orszak przygotowany został przez Parafian, a towarzyszyć mu będzie Zespół Wokalny „Cantemus” z Gok Dywity. Zachęcamy do udziału!

Galeria: