Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Hodowca ptaków egzotycznych ze Spręcowa mistrzem Polski!

03.01.2018

Ptaki hoduje od dziecka, zaczynał od gołębi i kanarków, a od 5 lat hoduje piękne, kolorowe ptaki egzotyczne - mowa o Tomaszu Bobrowiczu ze Spręcowa, którego pasja została wspaniale nagrodzona na 80. Ornitologicznych Mistrzostwach Polski. Hodowca z gminy Dywity został podwójnym mistrzem i podwójnym wicemistrzem Polski w Sekcji F1: Zeberek szarych klasycznych i tych bardziej kolorowych.

O wyróżnienia i tytuły na mistrzostwach Polski, które odbyły się w grudniu 2017 roku w Czeladzi, nie było łatwo.
- Konkurencja była duża, w mojej kategorii ocenianych było 80 sztuk Zeberek - mówi Tomasz Bobrowicz.
W tej chwili w przydomowej hodowli pana Tomasza znajduje się ponad 20 par ptaków. Większość z nich to Zeberki, ale są też pochodzące z Australii Astryldy trzcinowe i przepiękne Amadyny wspaniałe również z Australii. Hodowca właśnie puścił pary na lęgi. Jak sam przyznaje codzienna praca przy ptakach związana z wymianą wody, dostarczeniem pożywienia i witamin, czy sprzątaniem zajmuje około godziny czasu dziennie, ale…  
- … gdybym tylko mógł, to spędzałbym z ptakami całe dnie – mówi Tomasz Bobrowicz. - Ptaki mnie uspokajają i pozwalają oderwać się od rzeczywistości.
Tytuły mistrzowskie to wielki powód do dumy i ukoronowanie nietypowego hobby związanego z hodowla ptaków ozdobnych. Rodzina wspiera hodowcę w pasji, a żona osobiście zajmowała się ptakami, gdy pan Tomasz przebywał 2 lata poza granicami Polski.

Galeria: