Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Rodzinne Hocki-Klocki w Kieźlinach

21.12.2017

Ponad 140 uczestników, dzieci i rodziców, w dwóch cyklów warsztatów mogło zapoznać się z atrakcyjnymi metodami i formami spędzenia czasu z dzieckiem – to wszystko dzięki projektowi „rodzinne Hocki-Klocki”, które przy wsparciu finansowym Gminy Dywity zrealizowało Warmińskie Stowarzyszenie Kobiet Kieźlińskich.

Projekt zakończył się w grudniu wernisażem zdjęć w Przedszkolu Samorządowym „Juniorek” w Kieźlinach. Podczas cyklicznych warsztatów od maja do grudnia dzieci mogły doświadczać, bawić się i uczyć o roli zmysłów, a także budować relacje z rówieśnikami. Uczestnicy spotkań dzięki wsparciu finansowemu mogli m.in.: przejść ścieżkę sensoryczną, zajrzeć do wnętrza liścia przez „oko” mikroskopu, zapisać swoje imię w alfabecie Braille'a i poznać podstawowe gesty w języku migowym, malować dłońmi i stopami, dowiedzieć się: co to są kubki smakowe i stworzyć wyjątkowe fryzury z kolorowego makaronu, a również dowiedzieć się, jak pachną  świąteczne przyprawy i pierniki. Cykl „Rodzinne Hocki-Klocki” był okazją dla rodziców, by jeszcze lepiej  poznać swoje dziecko, rozpoznać jego potrzeby, udzielić mu wsparcia, a wszystko w przyjaznej atmosferze zabawy. I tak uczestnicy mogli m.in.: odkrywać swoją wyjątkowość, rozwijać „skrzydła”, oswajać swoje strach i zabrać do domu „miękkie i włochate”, stworzyć lody z „piankowych marzeń” i pogratulować sobie wzajemnie: rodzice – dzieciom, a dzieci  - rodzicom. Brawa raz jeszcze dla Małych i Dużych, którzy bawili się podczas „Hocków-Klocków”. 

Galeria: