Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Gmina Dywity Światłem Malowana!

07.12.2017

Wszystkich mieszkańców zachęcamy do wzięcia udziału w I edycji konkursu na iluminację świąteczną domu/ogrodu pod hasłem "Gmina Dywity Światłem Malowana". - Artystyczne wykonanie dekoracji świetlnych przez mieszkańców przyczyni się do stworzenia wyjątkowego  klimatu świątecznego w gminie - mówi wójt Jacek Szydło. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 20 grudnia. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe! Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa znajdują się w rozwinięciu informacji.

Konkurs ma na celu pobudzenie aktywności i inicjatywy mieszkańców w zakresie kultywowania tradycji świąteczno-noworocznych poprzez wykonanie bożonarodzeniowych i noworocznych iluminacji świetlnych na jak najwyższym poziomie   estetycznym.

Konkurs dotyczy obiektów zlokalizowanych w granicach administracyjnych gminy Dywity i odbywa się  kategorii: Iluminacja świąteczna budynku mieszkalnego i /lub ogrodu”. Komisja konkursowa przy ocenianiu iluminacji weźmie pod uwagę następujące kryteria:
a. ogólne wrażenie estetyczne,
b. nawiązanie do tradycji świątecznych,
c. oryginalność pomysłu,
d. estetyka wykonania i efektowność ozdób.

 

Galeria:

Pliki do pobrania: