Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zapraszamy na Mikołajkowe Klimaty w Dywitach!

07.12.2017

Świątecznie, klimatycznie i bardzo smacznie będzie w Dywitach w sobotę 9 grudnia.  Wszystko za sprawą już XII edycji Mikołajkowych Klimatów. W Gok Dywity z pięknymi ozdobami i rękodziełem wystawi się ponad 20 wystawców, a w dywickiej Stodole na targowisku wiejskim będzie pyszna żywność od lokalnych producentów i rolników. Z jednego miejsca w drugie zawiezie was bezpłatnie Eko Bus Świętego Mikołaja. Zapraszamy!

Mikołajkowe Klimaty to przedświąteczna impreza w Dywitach, która cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy, ale również gości z Olsztyna. Od kilku lat odbywa się ona w dwóch miejscach: Gminnym Ośrodku Kultury i Stodole w Dywitach. W pierwszym miejscu znajdziecie coś dla ducha, a w drugim dla ciała. Od godz. 10 do 17 w Gok Dywity wystawi się ponad 20 stoisk rękodzielników z cudnymi dziełami sztuki, które pięknie ozdobią wszystkie domy. Do stoiska pełnego pachnących pierników i woskowych ozdób zaprasza Sylwia Włodarczyk ze Słup. Artystka ludowa, Krystyna Tarnacka, na Kiermaszu wystawi słomiane gwiazdki, lniane zabawki oraz ziołową kosmetykę. Tradycyjnie dywicki Gok odwiedzi też Dom Pomocy Społecznej w Grazymach ze swoją przepiękną ceramiką.
- Warte podkreślenia jest to, że każdy z obecnych artystów prezentuje rzeczy niespotykane, o wyjątkowej stylistyce – podkreśla Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor Gok Dywity.
Kiermaszowi towarzyszyć będą warsztaty „Las w słoiku”, w trakcie których uczestnicy będą mogli, pod okiem instruktorki Anety Jabłońskiej-Wiącek, wyczarować popularne mini ogrody zaklęte w szkle. W trakcie imprezy działać będzie także słodka kawiarenka prowadzona przez „Gościniec Warmiński”. Warsztaty "Las w słoiku" odbędą się w dwóch grupach. Grupa pierwsza godzina 11:00, grupa druga godzina 12:00. Opłata za udział w warsztatach 10 złotych od osoby. Zapisy pod numerem telefonu: 89 5120123.

Z kolei od godz. 9.00 do 13.00 w dywickiej Stodole na targowisku wiejskim królować będzie pyszna żywność od lokalnych producentów i rolników, a dodatkowo pojawi się też kilka stoisk z rękodziełem. Na jarmarku w Stodole będzie można kupić: kiełbasy, sery, miody, jaja, garmażerkę, ryby świeże, wędzone i przetworzone, chleb, zioła, oleje tłoczone na zimno, słodkości, wypieki i wiele innych smakołyków. Z Gok do Stodoły i z powrotem w godz. 10-13 zawiezie was bezpłatnie Eko Bus Świętego Mikołaja. Na pokładzie pojazdu będzie oczywiście Mikołaj, który poczęstuje podróżnych słodkościami. Zapraszamy Was serdecznie do Dywit!
Organizatorem wydarzenia jest Gok Dywity i Gmina Dywity. 

 

Galeria: