Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Mirosław Sławiński mistrzem gminy w szachach!

04.12.2017

Pierwszym, historycznym mistrzem Gminy Dywity w Szachach został Mirosław Sławiński z Różnowa, który po siedmiu rundach uzyskał komplet 7 punktów. Tuż za mistrzem uplasowała się jego osobista małżonka Ewa Sławińska, a trzecie miejsce zajął Artur Hrymowicz senior. Na kolejnych miejscach uplasowała się młodzież: Julian Wilk, Mateusz Rusaczyk i Oliwier Meller.

W pierwszym turnieju mistrzowskim, który odbył się w niedzielę 3 grudnia wzięło udział 23 zawodników, co należy traktować jako dobra bazę do rozwijania sportu szachowego w gminie. Na zakończenie turnieju mecz pokazowy zagrali: arcymistrz Robert Kempiński, mistrz Europy i Świata Juniorów oraz wielokrotny mistrz Polski seniorów i nasz największy talent szachowy z gminy, czyli Artur Hrymowicz junior. Mistrzowska partia zakończyła się remisem. Puchary, dyplomy, nagrody finansowe i rzeczowe wręczał najlepszym wójt Jacek Szydło. W poszczególnych kategoriach zwyciężali: open i senior 60+ - Mirosław Sławiński, kobiety - Ewa Sławińska, w kategorii do lat 12 i 18 najlepszym zawodnikiem był Jakub Wilk. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz UKS Trzydziestka Olsztyn na czele z sędzią głównym Bogdanem Jeżakiem za pomoc w organizacji turnieju. A my już teraz zapraszamy w przyszłym roku na kolejne szachowe mistrzostwa.

Galeria: