Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zapraszamy na I Mistrzostwa Gminy Dywity w Szachach

30.11.2017

Wspólnie z UKS Trzydziestka Olsztyn - klub szachowy zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Dywity, bez względu na wiek i płeć, do udziału w I Mistrzostwach Gminy Dywity w Szachach, które odbędą się w niedzielę 3 grudnia w sali konferencyjnej UG Dywity. Zgłoszenia prosimy wysyłać pod mejle: bogdanjezak@o2.pl lub informacja@ugdywity.pl. Czekają puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe i rzeczowe.

Celem turnieju jest popularyzacja tej królewskiej gry i wyłonienie najlepszych szachistów naszej gminy! Na zwycięzców czekają nagrody: za I miejsce puchary, w kategorii open nagrody finansowe (I miejsce - 200 zł, II miejsce - 150 zł i III miejsce - 100 zł)) oraz nagrody rzeczowe za miejsca I-III w kategoriach: dzieci do 12 lat, młodzież do 18 lat, kobiety i senior 60+. Przewidujemy 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Rozgrywki w systemie szwajcarskim na dystansie 7 rund. Na turnieju odwiedzą nas goście specjalni: arcymistrz Robert Kempiński i największy talent naszej gminy Artur Hrymowicz, którzy rozegrają partię pokazową na zakończenie turnieju około godz. 17.00.

Galeria: