Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Złote Gody w Gminie Dywity!

30.11.2017

Wzruszająca uroczystość Złotych Godów odbyła się 24 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Dywity. Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodziło w tym roku dziewięć par z terenu naszej gminy. Wójt Jacek Szydło wręczył małżonkom medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP na wniosek wojewody warmińsko-mazurskiego.

Gratuluję Państwu tak wspaniałej rocznicy i dziękuję za piękny przykład i świadectwo, które dajecie codziennie swoim wspólnym życiem - mówił wójt Jacek Szydło, który wręczył każdej parze ciepły koc na zimowe wieczory i róże.
Wśród par małżeńskich, które przeżyły razem 50 lat znaleźli się:
Irena i Bogusław Bas z Kieźlin, Krystyna i Stanisław Bystrek z Kieźlin, Elżbieta i Włodzimierz Karpowscy z Dywit (niestety nie mogli być na uroczystości), Czesława i Jan Łukaszuk z Kieźlin, Danuta i Ireneusz Olewniczak z Ługwałdu, Barbara i Lubomir Sidor z Dywit, Sabina i Bronisław Szatan z Ługwałdu, Krystyna i Józef Świętoń z Różnowa oraz Zofia i Aleksander Tracewicz z Dywit (na jubileuszu mógł być tylko pan Aleksander).
W części artystycznej wystąpiła z koncertem Ewa Alchimowicz-Wójcik przy akompaniamencie Lucyny Żołnierek-Frenszkowskiej. Nie mogło oczywiście zabraknąć tortu, toastu z szampana i wielu wspólnych rozmów. Wszystkim parom gratulujemy pięknej rocznicy, dziękujemy za przybycie i życzymy kolejnych rocznic w tak dobrym zdrowiu.

Galeria: