Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Zapraszamy na wieczór autorski z Przemysławem Borkowskim

21.11.2017

Dzieciństwo i młodość spędził w Dywitach, potem był Olsztyn, Warszawa i wspaniała kabaretowa przygoda w Kabarecie Moralnego Niepokoju. Teraz Przemysław Borkowski spełnia swoje marzenie o pisaniu, o czym opowie podczas spotkania autorskiego w czwartek 23 listopada o godz. 18.00 w Gok Dywity.

Ten urodzony w Dywitach artysta niedawno wydał kryminał „Zakładnik”, który zbiera świetne recenzje - oczywiście nie brakuje w nim dywickich i olsztyńskich akcentów. Już w czwartek (23 listopada) mieszkańcy Gminy Dywity i chętni goście będą mieli okazję spotkać się z Borkowskim osobiście w sali widowiskowej GOK-u w Dywitach. Będzie to znakomita okazja, żeby porozmawiać nie tylko o literaturze, choć „Zakładnik” będzie motywem przewodnim.
- Jest mi niezmiernie miło zaprosić Was wszystkich na spotkanie autorskie ze mną w moich rodzinnych, ukochanych Dywitach – mówi Przemysław Borkowski. - Odbędzie się ono w sali widowiskowej GOK, czyli w dawnej sali gimnastycznej mojej podstawówki, gdzie chodziłem na WF i SKS. Mam nadzieję, że tym razem nikt mi nie będzie kazał robić wymyków ani przewrotów w przód, ale jakby trzeba było, powinienem jeszcze dać radę.
Po spotkaniu, które poprowadzi dziennikarka Naszego Olsztyniaka i Gazety Olsztyńskiej, Katarzyna Janków-Mazurkiewicz, będzie można nabyć kryminał pisarza w promocyjnej cenie i z osobistą dedykacją! Fragmenty „Zakładnika” przeczyta Alicja Kochańska z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Na wydarzenie zapraszają Gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Galeria: