Informacja w sprawie wody w Słupach

09.11.2017

W czwartek 9 listopada otrzymaliśmy od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie wyniki badań wody z wodociągu w Słupach. Niestety nie spełniają one jeszcze  wszystkich wymaganych parametrów, choć w badanych próbkach nie stwierdzono już bakterii z grupy coli. W związku z tym prowadzone jest dalsze płukanie sieci, a w piątek 10 listopada w hydroforni w Słupach będzie montowana specjalna lampa UV. Kolejne próbki wody do badań zostaną pobrane w piątek 10 listopada. Woda butelkowa jest dostępna dla mieszkańców u sołtysa miejscowości Słupy w świetlicy wiejskiej (wydawanie w godz. od 17.30-18.30). Dodatkowo w Słupach przy kościele i na Osiedlu Leśnym podstawione są beczkowozy.