Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Place zabaw - inwestycją w dzieci

18.10.2011

Plac zabaw to nieodłączny element infrastruktury, który uatrakcyjnia wypoczynek dzieci na świeżym powietrzu. Nasza gmina każdego roku inwestuje w kolejne miejsca, gdzie najmłodsi coraz chętniej spędzają czas. Budując każdy plac zwracamy również uwagę by wszystkie urządzenia posiadały stosowne atesty gwarantujące bezpieczne użytkowanie.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z placów zabaw zlokalizowanych na terenie Gminy Dywity. Należy nadmienić, że część placy zabaw powstaje również z inicjatywy sołectw, które przeznaczają z funduszu sołeckiego środki za zakup urzadzeń. Tak jest m.in w sołectwie Słupy, które na ten cel przeznaczyło już ponad 12 tyś zł. Fundusz sołecki finansuje Urząd Gminy Dywity, ale wydatki ustalają mieszkańcy podczas zebrań wiejskich.

Galeria: