Droga w Spręcowie gotowa

09.11.2017

Dobiega końca przebudowa drogi gminnej w Spręcowie na odcinku od skrzyżowania w kierunku szkoły podstawowej i dalej w stronę Brąswałdu. Przed przebudową drogi zbudowane zostało też oświetlenie. Koszt obu inwestycji to prawie 1,1 mln zł.

Obecnie w Spręcowie trwają procedury odbiorowe, zamontowane będzie jeszcze oznakowanie oraz wyniesione przejście dla pieszych w obrębie szkoły. Zakres inwestycji wartej prawie 1,1 mln zł polegał na przebudowie drogi z płyt i istniejącej drogi gruntowej na drogę asfaltową o długości ponad 700 metrów, budowie kanalizacji deszczowej i budowie oświetlenia. Gmina Dywity pozyskała na inwestycję 450 tys. zł dofinansowania z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz 220 tys. zł z Powiatu Olsztyńskiego.
- Jest bez porównania lepiej i bezpieczniej dla mieszkańców, a w szczególności dla dzieci szkolnych - uważa Krzysztof Kulas, sołtys Spręcowa. - Rok temu o przejściu suchą nogą można było tylko pomarzyć.