Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Nowy sprzęt dla OSP Spręcowo

09.11.2011

W ostatnich dniach października dokonano odbioru łodzi hybrydowej dla OSP Spręcowo. Dzięki tej inwestycji strażacy będą mogli uczestniczyć w akcjach ratunkowych na akwenach wodnych. Należy zaznaczyć, że to pierwsza taka łódź którą będą dysponowali strażacy na terenie naszej gminy.

Zakup ratowniczej łodzi hybrydowej na przyczepie z silnikiem i wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Spręcowie współfinansowany z dotacji budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Warmińsko-Mazurskim w 2011. Koszt zakupu 32.000 zł. dofinansowanie 27.000 zł. Życzymy strażakom by ten nowy sprzęt był wykorzystywany wyłącznie podczas ćwiczeń i pokazów, a nie w prawdziwych akcjach ratunkowych.

Galeria: