Przejdź do treści

O Gminie

Położona w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyna – stolicy Warmii i Mazur – Gmina Dywity zajmuje obszar 161 km2 i zamieszkuje ją ponad 11 tys. osób. Czyste powietrze, zachwycający krajobraz, cisza i spokój, a przy tym dobre skomunikowanie z administracyjnym centrum województwa warmińsko-mazurskiego to główne zalety tego miejsca.

Czytaj więcej

Spręcowo z wyróżnieniem za wieniec na dożynkach wojewódzkich

18.09.2017

Wyróżnienie i nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł dla Sołectwa Spręcowo wspartego zespołem Spręcowia na konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy podczas dożynek wojewódzkich, które odbyły się w niedziele 17 września w Olsztynku!

Wielkie brawa należą się sołtysowi Krzysztofowi Kulasowi, radzie sołeckiej i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wieńca. Odrębne podziękowania dla zespołu Spręcowia i jego opiekunki Elżbieta Gal za piękne obtańcowanie wieńca. Swoimi tańcami i śpiewem Spręcowia zaczarowała komisję konkursową, co przełożyło się na punktację. W konkursie wojewódzkim wzięło udział 38 wieńców z całego regionu, a 10 z nich zostało wyróżnionych, w tym ten ze Spręcowa

Galeria: